« Найкращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими»

О. Уальд

         На сьогоднішній час де психологічна наука почала здобувати свою популярність, велика кількість людей мають неясне уявлення про особливості роботи психолога. Існують різні міфи про психологів.

 Міфи про психологів.                                            

Хто такий психолог?

         Міф 1. Психолог і психіатр – це те саме.

Психіатр – це фахівець, який діагностує і лікує психічні розлади (захворювання). В своїй діяльності використовує медикаментозні методи лікування, а також різні види психотерапії. Він працює з нездоровими людьми, у яких є відхилення у психіці.

Психолог – фахівець, який одержав психологічну освіту. Він працює  з психічно здоровими людьми. За допомогою до психолога можна звернутися,  коли виникають труднощі у спілкуванні, у прийнятті рішень, у взаєминах, при стресах, різних психологічних травмах ( розлучення, фізичне або моральне насильство).

         Міф 2. Психолог – мудрець, котрий знає про життя більше за інших і вирішує за людей їхні проблеми.

Це не так. Він не має права нав’язувати свій шлях і своє світобачення, бо воно може бути помилковим, а  лише створює умови , при яких людина сама здатна вирішити свою проблему, побачити своє власне Я і знайти вихід із складної ситуації. Психолог працює лише з людиною , котра сама звернулася за допомогою і прагне змінити себе а не навколишній світ.

         Міф 3. У психолога не може бути своїх проблем.

 Психологи теж люди. Сказати що в психолога не може бути особистих проблем, це однаково. що сказати. що лікар травматолог не може зламати ногу. Психологи можуть звертатися до своїх колег за допомогою.

         Міф 4. Психологи – готові допомагати усім, у будь-який час, при будь-яких обставинах.

Деякі люди вважають, що психологи –  це месії, що відчувають віддати життя на служіння людям, і жертвувати собою заради всіх. Але, психолог – це професія, пов’язана з наданням підтримки й допомоги людям і зовсім не зобов’язаний перетворювати свою професійну діяльність у стиль життя.

         Міф 5. Психолог здатний дати таку пораду , що відразу вирішить мою проблему.

Психолог не дає порад. Тільки сама людина знає, що для неї є кращим. Психолог лише намагається допомогти людині  знайти в собі самому  цей вихід, побачити його і усвідомити.

         Завдання практичного психолога у загальноосвітньому навчальному закладі:

– сприяти повноцінному  особистісному й інтелектуальному розвитку дітей, їх успішній соціалізації на кожному віковому етапі;
– створення умов для формування в дітей мотивації до самовиховання і саморозвитку;
– забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психолого-педагогічного вивчення.

         Основні форми діяльності практичного психолога: 

– психодіагностична робота;
– консультаційна робота;
– корекційно-відновлювальна;
– психологічна просвіта;
– навчальна діяльність;
– організаційно-методична робота.