День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва та днем  створення УПА.

2014 року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися проєвропейські тенденції відмови від радянських символів і свят, зокрема, від Дня захисника Вітчизни.

Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року відзначив: «Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!»

Свято встановлено 14 жовтня 2014 указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом також було скасовано указ Президента України Леоніда Кучми від 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.

 В нашій школі щорічно  відзначається День Українського козацтва.   П’ятикласники разом із класним керівником Пельц Оксаною Ярославівною підготували свято «Де козак, там і слава!». Цього свята вони чекали з нетерпінням, адже приймали посвяту в козачата і стали юними козаками та козачками Козацької Республіки загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Забір’я.

Переглянути фотографії можна за посиланням

Де козак, там і слава!
Tagged on: